ඉතිහාසය

හිටපු පළාත් අමාත්‍යවරුන්ගේ සහ මන්ත්‍රීවරුන්ගේ නාම ලේඛනය

1
පළමුවන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 A.M.S. Alagiyawanna 10/04/1989 15/03/1993
2 D.D. Epitawathha 12/05/1988 15/03/1993
3 G.M. Karunapaala 12/05/1988 15/03/1993
4 G.M. Karunarathna 12/05/1988 15/03/1993
5 K.A.R.S.K. Kasthuriarchhi 12/05/1988 15/03/1993
6 K.S. Kurukulasinghe (Deputy Leader of the House) 12/05/1988 15/03/1993 21/09/1989
7 Ranjith Obesekara 12/05/1988 15/03/1993
8 M.W. Ajith Kumara 12/05/1988 15/03/1993
9 L.K.Gunasekara 12/05/1988 15/03/1993
10 Ajith Premalal Jayasuriya 12/05/1988 15/03/1993
11 Ajith Jinadasa 12/05/1988 15/03/1993
12 Anuradha Dullawa 12/05/1988 15/03/1993
13 Ebat Dodangoda 12/05/1988 15/03/1993
14 Jagath Naranbadda 12/05/1988 15/03/1993
15 M.M. Niyas 12/05/1988 15/03/1993
16 Y.G. Padmasiri 12/05/1988 15/03/1993
17 T.A. Nimal Piyarathna 12/05/1988 15/03/1993
18 G.V. Punchinilame (Chief Minister) 12/05/1988 15/03/1993 12/05/1988 18/07/1989
19 Hamilton Fonseka 12/05/1988 15/03/1993
20 H.A. Premachandra 12/05/1988 15/03/1993
21 B.R.D. Baalasuriya 04/05/1989 15/03/1993
22 M.Jinaraajadaasa Bogahawita 23/03/1989 15/03/1993
23 D. Mahesh Danansuriya 12/05/1988 15/03/1993
24 A.W. Milar 12/05/1988 15/03/1993
25 Y.G. Lesli yatanwala 12/05/1988 15/06/1989
26 Wimaladaasa Ranathunga 12/05/1988 15/03/1993
27 A.B. Rasaiyaa 12/05/1988 27/11/1992
28 H.W. Lalchandra 12/05/1988 15/03/1993
29 A.A. Wijethunga 12/05/1988 15/03/1993
30 W.G. Wimalarathna 12/05/1988 15/03/1993
31 A. Wiliyam 12/05/1988 15/03/1993
32 W.A. Kithsiri Weerasingha 12/05/1988 15/03/1993
33 A.M.A. Siddik 12/05/1988 15/03/1993
34 R.A.D. Sirisena 12/05/1988 18/05/1991
35 H.M. Upathissa Silva (Minister) 10/04/1989 15/03/1993 10/04/1989 10/12/1991
36 D.M. Senavirathna 12/05/1988 15/03/1993
37 K.M. Somapala 12/05/1988 15/03/1993
38 Hemapaala Dasanayaka (Speaker) 10/04/1989 15/03/1993 10/04/1989 22/06/1993
39 Aberathna Pilapitiya (Chief Minister) 07/1989 15/03/1993 23/07/1989 15/03/1993
40 H.R. Jayathilaka Podinilame (Minister) 12/05/1988 15/03/1993 10/04/1989 15/03/1993
41 K.A. Kularathna (Minister) 12/05/1988 15/03/1993 10/04/1989 15/03/1993
42 S.K. Ranjith Nandasena (Minister) 12/05/1988 15/03/1993 10/04/1989 15/03/1993
43 A.M.D. Rajan 12/05/1988 15/03/1993
44 H.R. Mithrapaala (Opposition Leader) 12/05/1988 15/03/1993 07/1989 15/03/1993
45 W.A. Dayawathi 20/06/1991 15/03/1993
46 Dharmadasa Balasuriya 04/05/1989 15/03/1993
47 Jaliya Wimalarathna (Government Chief Whip) 12/05/1988 15/03/1993
48 D. Ebat Liyanapathirana 12/05/1988 03/03/1989
49 Dharmadewa Jayasingha 12/05/1988 21/12/1988
50 W. Sirisoma 07/12/1989
51 Athauda Senavirathna (Opasition Leader) 12/05/1988 15/03/1993 04/1988 07/1989
52 Jagathsiri Manel Balasuriya 12/05/1988 14/02/1989
53 Nimal Jayasingha 12/05/1988 01/11/1988
54 Premakumara Gankanda 20/01/1992 15/03/1993


2
දෙවන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 G.V. Punchinilame (Chief minister) 26/05/1993 18/07/1993 31/05/1993 18/07/1993
2 H.R. Jayathilaka Podinilame (Chief minister/Minister) 31/05/1993 21/06/1998 17/08/1993 21/06/1998
3 D. Mahesh Danansuriya (Minister) 31/05/1993 18/06/1998 31/05/1993 21/06/1998
4 T.A. Nimal Piyarathna (Minister) 31/05/1993 18/06/1998 31/05/1993 21/06/1998
5 H. Hamilton Fonseka (Minister) 31/05/1993 18/06/1998 31/05/1993 21/06/1998
6 Nalaka Athukorale (Minister) 31/05/1993 18/06/1998 29/07/1993 21/06/1998
7 A.A Wijethunga (Minister) 31/05/1993 18/06/1998 29/07/1993 21/06/1998
8 Nalanda Ellawala 09/06/1993 18/07/1994
9 Mohan Saliya Ellawala 09/06/1993 21/06/1998
10 V.T.G. Athula Karunarathna 13/10/1994 18/06/1998
11 B.P.G. Kalugalla 09/06/1993 25/08/1994
12 Siripala Kirialla 09/06/1993 18/06/1998
13 Ajith Kumara Maddegama 21/05/1993 18/06/1998
14 K.A. Kularathna 31/05/1993 18/06/1998
15 Y.G. Padmasiri 09/06/1993 18/06/1998
16 Marvin Kularathna 09/06/1993 18/06/1998
17 Lalith dDisanayaka 09/06/1993 18/06/1998
18 Chandra Gankanda 09/06/1993 18/06/1998
19 Premakumara Gankanda 31/05/1993 18/06/1998
20 Jayathissa Ranaweera 09/06/1993 16/08/1994
21 M.Y.M. Iflar 25/08/1993 18/06/1998
22 Ajith Premalal Jayasuriya 09/06/1993 18/06/1998
23 Kumuduni Jinadasa 31/05/1993 18/06/1998
24 W.A. dayawathi 31/05/1993 18/06/1998
25 Wasantha Bandara Dewagedara 14/09/1994 18/06/1998
26 S.K. Ranjith Nandasena 31/05/1993 18/06/1998
27 Sanjeewa Pilapitiya 31/05/1993 18/06/1998
28 K. Winstan L. Peeris 09/06/1993 18/06/1998
29 k. Winsant Perera 09/06/1993 /08/1994
30 M.R. Sarath Bandara 31/05/1993 18/06/1998
31 M. Jinarajadasa Bogahawita 31/05/1993 18/06/1998
32 H.R. Mithrapala 09/06/1993 18/06/1998
33 A.R.M.S.M.B. Ranasingha 31/05/1993 18/06/1998
34 A.M.D. Rajan 31/05/1993 18/06/1998
35 Dharmadasa Wanniarachchi (Opasition Leader) 09/06/1993 18/06/1998 31/05/1993 21/06/1998
36 pavithra devi wanniarachchi 09/06/1993 25/08/1994
37 D.M. Senavirathna 09/06/1993 05/03/1997
38 Nimal Padmasiri Wijenayaka 31/05/1993 18/06/1998
39 A. Wijesingha 31/05/1993 18/06/1998
40 Jaliya Wimalarathna (Government Chief Whip) 31/05/1993 05/11/1994 30/11/1993 05/11/1994
41 D.K. Weerasingha 31/05/1993 18/06/1998
42 Francis Siyambalapitiya 09/06/1993 18/06/1998
43 Deshabandu Suriyapatabandi 09/06/1993 18/06/1998
44 N.A. Senavirathna 09/06/1993 13/06/1994
45 P.M. Hemachandra 31/05/1993 18/06/1998
46 D.D. Epitawathha (Leader Of The House) 31/05/1993 18/06/1998
47 Hemapala dasanayaka (President) 31/05/1993 18/06/1998
48 D.A.T. Sisira kumara 21/07/1994 18/06/1998
49 S.M. Haritha Buthsiri Senanayaka 30/04/1997
50 A. Prabhath Bhanu Munipriya 30/04/1997
51 S.M. Faarok Hajjiyar 15/09/1994 13/12/1996
52 Lekamge rathnathilaka 22/03/1995
53 E.P.J. Wijewardana 13/10/1994
54 A.B. Weerasekara 13/10/1994
55 Perumalpille Balasubramaniyam 18/09/1994
56 W.G.A.D.K.Weerasingha 09/06/1993 10/01/1994
57 Piyadasa Palandagama 31/05/1993
58 Punyathilaka Karunarathna 22/06/1993


3
තෙවන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 K.R. Udayakantha Gunathilaka (Chief Minister) 23/04/1999 07/11/2000 23/04/1999 07/06/1999
2 Athauda senavirathna 08/06/1999 06/11/2000 17/06/1999 06/11/2000
3 Asoka Jayawardhana (Chief Minister) 23/04/1999 05/12/2001 2000 05/12/2001
4 Mohan Saliya Ellawala(Cheaf Minister) 23/04/1999 03/05/2004 19/12/2001 03/05/2004
5 A.B. Weerasekara(Minister) 23/04/1999 03/05/2004 23/01/2002 03/05/2004
6 Surangani Ellawala 23/04/1999 03/05/2004 28/04/1999 18/10/2000
7 Jagath Naranbadda 23/04/1999 03/05/2004 08/11/2000 18/10/2004
8 Y.G. Padmasiri 23/04/1999 03/05/2004 28/04/1999 03/05/2004
9 Lalith Disanayaka 23/04/1999 17/11/1999 28/04/1999 17/10/2000
10 Anuradha Pathirana 23/04/1999 03/05/2004 08/11/2000 03/05/2004
11 A.G. Ajith Shaminda 23/04/1999 03/05/2004
12 Samitha Atigala 23/04/1999 03/05/2004
13 M.Y.M. Iflar 23/04/1999 03/05/2004
14 I.D.M.P.W.C. Imbulmalgama 23/04/1999 03/05/2004
15 G.M. Karunapaala 23/04/1999 03/05/2004
16 D.G.I.B. Karunarathna 23/04/1999 03/05/2004
17 V.T.G. Athula Karunarathna 23/04/1999 15/03/2004 24/01/2002 15/03/2004
18 Siripala Kiriella 23/04/1999 03/05/2004
19 R.K. Athula Kumara Rahubadda 23/04/1999 03/05/2004
20 D.A.T. Sisira Kumara 23/04/1999 03/05/2004
21 Chandra Gankanda 23/04/1999 03/05/2004
22 B. Nishantha deepal Gunasekara 23/04/1999 03/05/2004
23 D.M. Podinilme Chandrasekara 23/04/1999 03/05/2004
24 Nimal Padmasiri Wijenayaka 23/04/1999 03/05/2004
25 M.A. Justin 23/04/1999 03/05/2004
26 A.S.M. Jagodage 27/04/1999 05/12/2001
27 S.H.M. Jewahir 23/04/1999 03/05/2004
28 S.K. Ranjith Nandasena 23/04/1999 04/10/1999
29 K.A.D. Nisanka Nanayakkara 16/11/2001
30 A.F.M. Nihal 07/11/2001 03/05/2004
31 Siril Pallepola Gunarathna 02/04/2001 03/05/2004
32 E.W.L. Peeris 23/04/1999 03/05/2004
33 Chaminda Anuruddha Polgampola 24/01/2001 03/05/2004
34 K.S.S. Perera 23/04/1999 03/05/2004
35 A.D. Premadasa 23/04/1999 16/11/2000
36 B.A.M. Ranjith Bandara 23/04/1999 03/05/2004
37 M.R. Sarath Bandara 23/04/1999 03/05/2004
38 M. Jinarajadasa Bogahawita 23/04/1999 03/05/2004
39 D. Mahesh danansuriya 18/01/2002 03/05/2004
40 H.R.Mithrapaala 16/11/2000 10/01/2002
41 A. Prabhath Bhanu Munipriya 23/04/1999 03/05/2004
42 R.M. Gamini Rathnayaka 11/05/2000 05/12/2001
43 A.R.M.S.M.B. Ranasingha 23/04/1999 24/10/2001
44 Kanapathi Ramachandran 09/04/1999 03/05/2004
45 Ajith Kumara Maddegama 23/04/1999 09/01/2002
46 A.A. Wijethunga (Opasition Leader) 23/04/1999 05/12/2001 05/05/2001 05/12/2001
47 Jayathilaka Podinilame (Opasition Leader) 23/04/1999 06/11/2000 09/04/1999 10/10/2000
48 Nalaka Athukorale (Opasition Leader) 23/04/1999 03/05/2004 06/08/2002 03/05/2004
49 Sri Lal Wikramasingha 23/04/1999 03/05/2004
50 Sirisena Rajapaksha 29/03/2001 03/05/2004
51 A.M.D. Rajan 16/11/2000 03/05/2004
52 Heenmahathmaya Wanniarachchi 23/04/1999 03/05/2004
53 Janaka Wakkubura 06/11/2000 03/05/2004
54 Sarath Dharmasiri Wijegunawardhana 23/04/1999 03/05/2004
55 Punya Kumari Wijesingha 31/01/2002 03/05/2004
56 Kusuma Wilegoda 04/10/1999 03/05/2004
57 W.A.D. Upali Weerasingha 23/04/1999 03/05/2004
58 Ranjith Siyabalapitiya 23/04/1999 16/11/2000
59 W. Somadasa 23/04/1999 03/05/2004
60 P.M. Hemachandra 30/07/2001 03/05/2004
61 R.R.M. Ajith Kumara 08/06/1999 10/03/2000
62 P.G.R.U.B. Higgoda 23/04/1999 03/05/2004
63 E.P.J. Wijayawardhana 07/04/2004 03/05/2004
64 T.A. Nimal Piyarathna 23/04/1999 04/12/2000
65 A. Thushara Alkegama 27/04/1999 27/04/1999


4
සිව්වන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 Maheepala Herath (Cheaf Minister) 16/07/2004 09/06/2008 26/07/2004 09/06/2008
2 Mohan Saliya Ellawala (Minister) 23/07/2004 09/06/2008 25/07/2004 09/06/2008
3 Lalith Disanayaka (Minister) 23/07/2004 09/06/2008 25/07/2004 09/06/2008
4 Y. G. Padmasiri (Minister) 23/07/2004 09/06/2008 25/07/2004 09/06/2008
5 Ranjith De Soyza (Minister) 23/07/2004 09/06/2008 25/07/2004 09/06/2008
6 R.K. Athula Kumra Rahubadda ( Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008 09/08/2004 11/09/2008
7 B.A.M. Ranjith Bandara (Deputy Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008 08/03/2007 29/05/2008
8 Sri Lal Wikramasingha (Government Chief Whip) 12/05/1988 15/03/1993
9 A. Prabhath Bhanu Munipriya (Government Chief Organizer) 12/05/1988 15/03/1993
10 Janaka Wakkubura (Deputy Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008 08/12/2005 08/03/2007
11 G. M. Karunapala (Deputy Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008
12 M.K. Sanee Rohana 23/07/2004 09/06/2008
13 K.R. Udayakantha Gunathilaka 23/07/2004 09/06/2008
14 Ananda Millangoda 23/07/2004 09/06/2008
15 Heenmahathmaya Wannirachchi 23/07/2004 09/06/2008
16 Anura De Silva Kumarasiri Alagiyawanna 23/07/2004 09/06/2008
17 D.M. Senavirathna 23/07/2004 09/06/2008
18 I.B.M. Thaheer 23/07/2004 09/06/2008
19 A.A. Wijethunga (Opasition Leader) 23/07/2004 09/06/2008 26/07/2004 09/06/2008
20 Jayathilaka Podinilame 23/07/2004 09/06/2008
21 M.Y.M. Iflar 23/07/2004 09/06/2008
22 Nimal Padmasiri Wijenayaka 23/07/2004 09/06/2008
23 Siripala Kiriella 23/07/2004 09/06/2008
24 K.Sujith Sanjaya Perera 23/07/2004 09/06/2008
25 H.M. Upathissa Silva 23/07/2004 09/06/2008
26 Samitha Atigala 23/07/2004 09/06/2008
27 W. Somadasa 23/07/2004 09/06/2008
28 Siril Pallepola Gunarthana 23/07/2004 09/06/2008
29 A.F.M. Nihal 23/07/2004 09/06/2008
30 P. Abenayaka 23/07/2004 09/06/2008
31 K.L. Rathnayaka 23/07/2004 09/06/2008
32 Thusitha Wijemanna 23/07/2004 09/06/2008
33 Lakshman Kodikara 23/07/2004 09/06/2008
34 M.A. kamal Nandasena 23/07/2004 09/06/2008
35 E.W. Saman Priyanjith Witharana 23/07/2004 09/06/2008
36 A.M. Pushpakumara Disanayaka 23/07/2004 09/06/2008
37 A.K. Sarath Kumara 23/07/2004 09/06/2008
38 N.G. Priyantha Ranjith Kumara 23/07/2004 09/06/2008
39 R.A. Dharmapala Rajapaksha 23/07/2004 09/06/2008
40 Ariyadasa Gamaathige 23/07/2004 09/06/2008
41 D.P. Sisira Kumara Sarathchandra 23/07/2004 09/06/2008
42 D.A. Buddhisena 23/07/2004 09/06/2008
43 A.M. Dharmasiri 23/07/2004 09/06/2008
44 A.M.D. Rajan 23/07/2004 09/06/2008


5
පස්වන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 Maheepala Herath (Cheaf Minister) 04/06/2004 27/06/2012 04/09/2008 27/06/2012
2 Mohan Saliya Ellawala 04/09/2008 01/10/2008
3 Lalith Disanayaka (Minister) 04/09/2008 09/09/2008 04/09/2008 09/09/2008
4 Y. G. Padmasiri (Government Chief Whip) 04/09/2008 09/09/2008 11/09/2008 21/04/2010
5 Ranjith De Soyza (Minister) 04/09/2008 12/04/2010 04/09/2008 12/04/2010
6 R.K. Athula Kumra Rahubadda ( Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008 09/08/2004 11/09/2008
7 B.A.M. Ranjith Bandara (Deputy Leader of the House) 23/07/2004 09/06/2008 08/03/2007 29/05/2008
8 Sri Lal Wikramasingha (Government Chief Whip) 12/05/1988 15/03/1993
9 A. Prabhath Bhanu Munipriya (Government Chief Organizer) 12/05/1988 15/03/1993
10 Janaka Wakkubura (Minister) 04/09/2008 13/04/2010 04/09/2008 13/04/2010
11 G. M. Karunapala (Minister) 04/09/2008 27/06/2012 04/09/2008 27/06/2012
12 M.K. Sanee Rohana 23/07/2008 12/04/2010
13 K.R. Udayakantha Gunathilaka 23/07/2008 27/06/2012
14 Ananda Millangoda 04/09/2008 27/06/2012
15 A. De S.K. Alagiyawanna (Government Chief Organizer) 23/07/2004 09/06/2008 19/08/2010 27/06/2012
16 Asoka Jayawardhana 04/09/2008 27/06/2012
17 A.G. Ajith Shayaminda 04/09/2008 27/06/2012
18 Kanchana Jayarathna 04/09/2008 27/06/2012
19 Harsha Siyabalapitiya 04/09/2008 27/06/2012
20 Dr. Parakrama Athuda 04/09/2008 27/06/2012
21 Saman Jayasingha 04/09/2008 27/06/2012
22 Waruna Liyanage 04/09/2008 27/06/2012
23 I.K. Mohomad (Government Chief Whip) 04/09/2008 27/06/2012 19/08/2010 27/06/2012
24 Ravindra Ranaveeraarachchi 04/09/2008 27/06/2012
25 H.R. Saarathi Dushmantha 04/09/2008 27/06/2012
26 Aruna Nilantha Jayasingha 04/09/2008 27/06/2012
27 Ramya Kumara Weerasingha 17/10/2008 27/06/2012
28 Upali Weerasingha 06/05/2010 27/06/2012
29 Salitha Karunarathna 17/05/2008 27/06/2012
30 K.V.S.Chaminda Indrapriya 18/05/2008 27/06/2012
31 U.K.R. Aberathna 18/05/2008 27/06/2012
32 Ranjan Ramanayaka (Opasition Leader) 11/09/2008 21/04/2010 05/09/2008 21/04/2010
33 A.A. Wijethunga (Opasition Leader) 04/09/2008 27/06/2012 21/04/2010 27/06/2012
34 Jayathilaka Podinilame (Deputy Leader of the House) 04/09/2008 27/06/2012 21/04/2010 27/06/2012
35 M.Y.M. Iflar 11/09/2008 27/06/2012
36 Nimal Padmasiri Wijenayaka 04/09/2008 29/04/2010
37 Siripala Kiriella 11/09/2008 27/06/2012
38 K. SUjith Sanjaya Perera 11/09/2008 27/06/2012
39 Samitha Atigala 11/09/2008 27/06/2012
40 W. Somadasa 11/09/2008 27/06/2012
41 A.F.M. Nihal 11/09/2008 27/06/2012
42 P. Abnayaka 11/09/2008 27/06/2012
43 K.L. Rathnayaka 11/09/2008 27/06/2012
44 Thusitha Wijemanna (Opasition Chief Organizer) 11/09/2008 27/06/2012
45 Lakshman Kodikara 11/09/2008 27/06/2012
46 A. Wijayasingha 11/09/2008 27/06/2012
48 H.P.A. Upul Shyamal Bandara 11/09/2008 27/06/2012
49 Ananda Jagath Palliyaguru 11/09/2008 27/06/2012
50 Mahinda Jayasingha 11/09/2008 11/09/2008
51 Chamera Koswathha 11/09/2008 20/09/2010
52 N.G. Priyantha Ranjith Kumara 13/11/2008 23/04/2012
53 A.M. Pushpakumara Disanayaka 11/09/2008 27/06/2012
54 R.P. Manoj Rajapaksha 07/06/2012 27/06/2012


6
සයවන පළාත් සභාව
නම ආසනය තනතුර
START END START END
1 Maheepala Herath 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
2 Sri Lal Wikramasingha 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
3 Athula Kumara Rahubadda 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
4 A. Prabhath Bhanu Munipriya 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
5 B.A.M. Ranjith Bandara 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
6 Kanchana Jayarathna 27/09/2012 Present 27/09/2012 Present
7 H.R. Sarathi Dushmantha 27/09/2012 30/09/2015 27/09/2012 30/09/2015
8 K.R. Udayakantha Gunathilaka 27/09/2012 Present 24/09/2012 Present
9 Jayathissa Ranaweera 27/09/2012 Present 27/09/2012 08/12/2014
10 Asoka Jayawardhana 27/09/2012 Present 03/11/2015 Present
11 Harsha Siyabalapitiya 27/09/2012 Present 27/09/2012 Present
12 G.M. Karunapala 27/09/2012 Present
13 Kanapathi Ramachandran 27/09/2012 Present
14 Imitiyas Kadar Mohomad 27/09/2012 Present
15 A. De S.K. Alagiyawanna 27/09/2012 Present
16 Ananda Millangoda 27/09/2012 Present
17 A.G. Ajith Shyaminda 27/09/2012 Present
18 Waruna Liyanage 27/09/2012 Present
19 Dr. Parakrama Athuda 27/09/2012 Present
20 Aruna Nilantha Jayasingha 27/09/2012 Present
21 Ramya Kumara Werasingha 27/09/2012 Present
22 Depal Gunasekara 27/09/2012 Present
23 Salitha Karunarathna 27/09/2012 Present
24 Prabhtah Mahesh De Alwis 27/09/2012 Present
25 Akila Saliya Ellawala 27/09/2012 Present
26 Chamila Thiwanka Disanayaka 27/09/2012 Present
27 Wathsala Janadari Padmasiri 27/09/2012 Present
28 Anurapriya naminda 27/09/2012 Present
29 Indunil Shantha Gunasena 27/09/2012 Present
30 Annamalei Baskaran 27/09/2012 Present
31 Athula Handagama 02/10/2015 Present
32 Thusitha Wijemanna 27/09/2012 2015/09/30
33 W.Somadasa 27/09/2012 Present
34 Hasitha Samantha Muhandiram 27/09/2012 Present
35 Siripala Kiriella 27/09/2012 Present
36 A.A. Wijethunga 27/09/2012 30/09/2015
37 Ajith Kumara Maddegama 19/03/2015 Present
38 M.Y.M. Iflar 27/09/2012 Present
39 Nimal Padmasiri Wijenayaka 08/09/2015 Present
40 K.S.S. Perera 27/09/2012 30/09/2015
41 A.F.M. Nihal 27/09/2012 Present
42 Samitha Atigala 27/09/2012 Present
43 P. Abenayaka 27/09/2012 Present
44 K.L. Rathnayaka 08/09/2015 Present
45 Lakshman Kodikara 08/09/2015 Present
46 Siril Pallepola Gunarathna 08/09/2015 Present
47 H.P.A. Upul syamal Bandara 08/09/2015 Present
48 Jagath Ananda Palliyaguru 27/09/2012 18/02/2015
49 Ranjith Polgampola 27/09/2012 Present
50 Sandith Samarasingha 27/09/2012 30/09/2015
51 Ariyawansha balasuriya 05/10/2015 Present
52 Tharaka Ramanya balasuriya 27/09/2012 30/09/2015
53 A.A. Heshan Wihanage 27/09/2012 30/09/2015

හිටපු ප්‍රධාන අමාත්‍යවරුන්ගේ නාම ලේඛනය
නම START END
පළමුවන පළාත් සභාව
Hon. G.V. Punchinilame
12/05/1988
18/07/1989
Hon. Aberathna Pilipitiya
23/07/1989
15/03/1993
දෙවන පළාත් සභාව
Hon. G.V. Punchinilame
26/05/1993
18/07/1993
Hon. H.R. Jayathilaka Podinilame
18/07/1993
21/06/1998
තෙවන පළාත් සභාව
Hon. K.R. Udayakantha Gunathilake
23/04/1999
27/06/1999
Hon. Athauda Senavirathne
17/06/1999
06/11/2000
Hon. Asoka Jayawardena
8/11/2000
05/12/2001
Hon. Mohan Saliya Ellawala
20/12/2001
03/05/2004
සිව්වන පළාත් සභාව
Hon. Maheepaala Herath
25/07/2004
09/06/2008
පස්වන පළාත් සභාව
Hon. Maheepaala Herath
24/09/2008
27/06/2012
සයවන පළාත් සභාව
Hon. Maheepaala Herath
24/09/2012
මේ දක්වා
හිටපු කතානායකවරුන්ගේ නාම ලේඛනය
නම START END
පළමුවන පළාත් සභාව
Hon. Hemapaala Dasanayaka
10/04/1989
22/06/1993
දෙවන පළාත් සභාව
Hon. G.V. Punchinilame
26/05/1993
18/07/1993
Hon. H.R. Jayathilaka Podinilame
18/07/1993
21/06/1998
තෙවන පළාත් සභාව
Hon.Mohan Saliya Ellawala
17/06/1999
08/11/2000
Hon. A.B. Weerasekara
21/12/2000
23/01/2002
Hon. V.T.G. Athula Karunarathne
24/01/2002
15/03/2004
Hon. R.K. Athula Kumara Rahubadda
26/03/2004
09/08/2004
සිව්වන පළාත් සභාව
Hon. R.K. Athula Kumara Rahubadda
09/08/2004
11/09/2008
පස්වන පළාත් සභාව
Hon. R.K. Athula Kumara Rahubadda
11/09/2008
14/05/2010
Hon. B.A.M. Ranjith Bandara
20/05/2010
27/09/2012
සයවන පළාත් සභාව
Hon. Kanchana Jayarathne
27/09/2012
මේ දක්වා

අවසාන වරට යාවත්කාලීන කළේ : 2019 ජූනි 23